Zastanawiasz się nad samochodem – weź kredyt!

Rozglądając się za nowym samochodem często zastanawiamy, jak pozyskać dodatkowe środki, aby kupić młodszy rocznik, lepsza markę czy lepiej wyposażona wersję. W przypadku braku środków na zakup wymarzonego auta lub tylko części pieniędzy warto rozważyć kredyt samochodowy. To opcja zarówno dla tych, którzy nie mają żadnego kapitału, ja i dla tych, którym do finalizacji brakuje jeszcze kilku groszy.firma

Dlaczego kredyt na samochód?

Wśród licznych ofert na rynku finansowym coraz popularniejsze stają się pożyczki dedykowane na konkretny cel. Wypełniając wniosek o kredyt często wymagany jest powód. Możemy pożyczyć na remont, na wakacje lub choćby na świąteczne wydatki. Jednak w przypadku chęci kupna samochodu, dajemy bankowi argument w postaci dobrze ulokowanych pieniędzy, które stają się dodatkowym zabezpieczeniem dla kredytobiorcy.

Korzystny procent

Kredyty samochodowe są kompromisem, na którym zyskuje klient, jak i bank. Niewątpliwą korzyścią dla kredytobiorcy jest atrakcyjne w stosunku do kredytów konsumenckich oprocentowanie. Przeglądając oferty banków mających w swej ofercie kredyty samochodowe znajdziemy propozycje zaczynające się nawet od 5% w skali roku. To o kilka punktów procentowych mniej niż najkorzystniejsze oferty zwykłych pożyczek.

Niskie odsetki nie są wyrazem sympatii banku do właścicieli czterech kółek, jednak wynikiem chłodnej kalkulacji. Oprócz podstawowy zabezpieczeń, oświadczeń wymaganych przy zwykłej pożyczce bank zyskuje dodatkowe pokrycie w postaci samochodu. To materialne poręczenie obniża ryzyko nieodzyskania przez instytucje finansowe pożyczonych pieniędzy. Do czasu spłaty kredyty bank staje się współwłaścicielem zakupionego samochodu.

Same korzyści?

Niestety, nawet najtańszy kredyt samochodowy ma swoje wady. Przede wszystkim koszt odsetek, co jest mankamentem każdego typu pożyczki. Ważniejszy jest jednak fakt, że przez cały okres kredytowania bank jest współwłaścicielem samochodu, co w praktyce polega na tym, że wszelkie decyzje i zmiany związane z pojazdem muszą być z nim konsultowane. Ponadto kredytodawca może wymagać dodatkowego ubezpieczenia autocasco do standardowego ubezpieczenia OC.

Kredyt nigdy nie jest najlepsza opcją, jednak w przypadku, gdy brakuje Ci pieniędzy na zakup własnego pojazdu, najlepszą z dostępnych opcji jest właśnie kredyt samochodowy. Proponowane na rynku pożyczki na auto, przyczepę czy nawet na łódź są znacznie korzystniejsze niż propozycje konsumenckie. Jednak przed zaciągnięciem kredytu na samochód sprawdź ranking na Polskabankowosc.com.pl i wybierz ten najlepszy dla siebie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pożyczki gotówkowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.