Czy warto zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Dawno już minęły czasy, kiedy to banki były nastawione tylko na swoje zyski finansowe i myślały, że im one wyższe tym lepiej. Zmieniły swoje nastawienie z biegiem czasu i zmieniającymi się postulatami rynku. Dziś, bowiem takie działanie nie jest już korzystne i nie daje takich możliwości jak kiedyś.

Banki, więc postanowiły dostosować się do obecnej sytuacji na rynku i zastosować znacznie lepsze opcje, które nie tylko dają zarobić, ale również i poprawią znacznie opcje wizerunkowe w tym zakresie. Jakie to możliwości? Przede wszystkim kredyt konsolidacyjny, który jest obecnie tak szeroko rozpowszechniany.

Zamiast windykacji

Dobry kredyt konsolidacyjny to jeden z tych elementów, który wręcz doskonale się sprawdza w czasie windykacji. I to zarówno w przypadku pożyczek gotówkowych jak i kredytów hipotecznych. Mianowicie osoba, która ma problemy ze spłatą zaciągniętych przez siebie kredytów zaczyna pojawiać się na listach windykacyjnych a czasami nawet egzekucyjnych. A zatem bank lub nawet komornik domagają się wtedy od niego jakichś spłat. Najlepiej jak najszybszych i jak największych. Wszystko po to, aby uzyskać dla danej instytucji środki finansowe. Działanie te są również kosztowe. Kredytobiorca ponosi, więc większe koszty niż ma to miejsce w sytuacji, kiedy spłacałby kredyt normalnie. A wcale tak nie musi być. Przekonały się o tym również banki. Dlatego, też takim klientom oferują kredyt konsolidacyjny. Produkt, który być może nie zmniejszy kosztów finansowych dla kredytobiorcy, ale pozwoli mu spłacać swoje zobowiązanie regularnie. Mianowicie działa to w taki sposób, że wydłużony okres kredytowania umożliwia uzyskanie mniejszej raty. A zatem klient, który do tej pory miał problem ze spłatą raty będzie mógł to robić regularnie, nie ponosząc większych kosztów przez dłuższy okres czasu.

Pieniądze znacznie szybciej

Uzyskanie kredytu konsolidacyjnego przez klienta jest również bardzo korzystne dla banku. Uzyskuje on, bowiem niezbędne dla siebie środki finansowe znacznie szybciej niż w przypadku windykacji. Nie musi również ponosić dodatkowych kosztów w postaci telefonów do klienta, działań egzekucyjnych czy też innych podobnych. Wystarczy, bowiem tylko jednorazowa obsługa polegająca na udzieleniu kredytu konsolidacyjnego i od tej pory nie trzeba nic więcej robić. A klient pozyskuje.

Więcej o kredytach konsolidacyjnych dowiesz się na ranking kredytów konsolidacyjnych 2016

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pożyczki hipoteczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.