Jaką wybrać lokatę na niepewne czasy?

W obecnych czasach ciągle słyszymy o szalejącym kryzysie oraz często odczuwamy go na własnej skórze. Co więcej w związku z kryzysem zawsze związane są obniżki stóp procentowych a co za tym idzie lokaty również mają mniej korzystne oprocentowanie. Mimo wszystko lokaty nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem, jest to spowodowane tym, że ten produkt jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów do zarabiania i oszczędzania.

W czasach kryzysu najlepszym rozwiązaniem jest lokata długoterminowa. Dodatkowo bardzo ważne jest, aby lokata miała stałe oprocentowanie oraz aby to oprocentowanie było stosunkowo wysokie. Gdy kryzys będzie powodował dalsze obniżki stóp procentowych, to nasz depozyt jest bezpieczny. Jest to najlepsza opcja w tym przypadku.

Musimy jednak liczyć się z koniecznością zamrożenia środków na depozycie bankowym. W przypadku lokat długoterminowych, trzeba wiedzieć, że nie będziemy musieli wypłacić pieniędzy przed upływem depozytu. W innym przypadku możemy ponieść karę w postaci utraty części a nawet całości odsetek, które udało nam się wypracować do tej pory.

Mimo wszystko w obecnej chwili lokaty bankowe są najbezpieczniejszą formą oszczędzania gotówki. W przypadku inwestycji na giełdzie czy na rynku forex jest dużo bardziej ryzykowne. Nawet, jeśli mamy ogólne pojęcie o Giełdzie Papierów Wartościowych i śledzimy na bieżąco to, co się dzieje na światowych giełdach to w czasach kryzysu nie mamy pewności i w każdej chwili możemy spodziewać się spadków na giełdzie. Dlatego inwestycja, jaką jest lokata jest najlepszym rozwiązaniem i pozwala na bezpieczne inwestowanie.

Bezpieczeństwo lokat mamy zapewnione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który chroni nasze oszczędności w całości do kwoty stu tysięcy złotych. Powyżej tej kwoty ochrona kapitały procentowo się zmniejsza wraz ze wzrostem ilości pieniędzy, jakie posiadamy.

Jeśli jeszcze nie wybraliśmy lokaty i nie wiemy, na jaką się zdecydować to warto skorzystać z rankingów internetowych, które w szybki i przejrzysty sposób pozwolą na wybranie kilku najciekawszych ofert. Taki ranking lokat jest dostępny na stronie: Lokaty – kwiecień 2013. Potem wystarczy sprawdzić opinie o konkretnych bankach, które oferują dany produkt i wybrać najlepszą lokatę bankowa.

Wszyscy, którzy nadal zastanawiają się nad słusznością oszczędzania powinni zadać sobie pytanie o swoją emeryturę oraz o przyszłość naszego dziecka i naszej drugiej połowy. Nie ma nic cenniejszego niż spokój o przyszłość swojej rodziny. Lokata może dać ogromne poczucie bezpieczeństwa, a z czasem również zyski w postaci wypracowanych odsetek.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty bankowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz