Jakie produkty finansowe oferują dziś banki?

Współczesne banki to naprawdę niezwykle rozbudowane instytucje, które oferują rozmaite produkty bankowe. Standardowo można podzielić te produkty na takie, które służą rozliczeniom i oszczędzaniu, oraz dofinansowywaniu klientów.inwestycje (250x250)

Do tej pierwszej grupy należą konta bankowe oraz lokaty różnego typu. Dzięki tym rozwiązaniom możemy na bieżąco obracać swoimi pieniędzmi i jeszcze je pomnażać udostępniając je bankowi. Bank za depozyty płaci nam bowiem określony procent. Ostatnio jednak banki rozszerzają zakres usług w kwestii oszczędności o inwestycyjne produkty bankowe na czele z funduszami inwestycyjnymi, IKE czy tzw. strukturami.

W drugiej grupie znajdziemy kredyty i pożyczki, które można wykorzystać na dowolne lub ściśle określone cele, jak zakup samochodu czy mieszkania. Są też specjalne kredyty refinansowe, które pomagają w spłacie innych zobowiązań finansowych.

Ale to nie wszystko, bo można jeszcze zauważyć trzecią grupę produktów, a mianowicie ubezpieczenia. Polskie banki oferują ubezpieczenia na różne okazje: samochodowe, majątkowe czy na życie.

Ubezpieczenie oferowane jest także przy kredytach i chroni nas przed kłopotami ze zdrowiem czy pracą.
Warto zawczasu sprawdzić, jakie produkty bankowe oferuje instytucja, w której mamy swoje konto osobiste. Nigdy przecież nie wiadomo, które z powyższych rozwiązań może nam się przydać. A jeśli będziemy wiedzieli o nich wcześniej, wtedy będziemy mogli podejmować optymalne decyzje i odnosić największe korzyści z propozycji, które mają dla nas banki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Banki w Polsce i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz