Konto oszczędnościowe i lokata bankowa

Na pewno wielu z nas ma konta osobiste w banku i nie ma w tym nic dziwnego ponieważ są to elementy, które są nam dziś bardzo pomocne zarówno do przetrzymywania jak i chronienia naszej gotówki. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że jeżeli mówimy o jakimś zarobku to takie konta osobiste nie dadzą nam pod tym względem zbyt wiele dobrego.

Jest tak oczywiście dlatego, że takie popularne konta osobiste są bardzo nisko oprocentowane i raczej są to tylko i wyłącznie kosmetyczne zmiany naszego salda bankowego. Niemniej jednak na rynku mamy także i inne elementy, które oferuje nam banki. Na tych możemy zarobić i różnica jest tutaj już bardzo duża. Mowa oczywiście o takich produktach jak chociażby konto oszczędnościowe, czy też lokata bankowa. Na pewno każdy z nas słyszał o takich produktach i chociaż lokata bankowa na czas obecny jest bardziej popularna to w najbliższych miesiącach, a na pewno latach się to diametralnie odwróci i klienci będą częściej decydowali się na konto oszczędnościowe.

Wielkie różnice

Jeżeli mówimy o cechach wspólnych obu tych produktów bankowych to na pewno warto jest tutaj wspomnieć o dość wysokim oprocentowaniu. Na tym jednak same podobieństwa się kończą, a możemy zacząć wymieniać różnice, których jest zdecydowanie więcej. Przede wszystkim warto jest powiedzieć o tym, że z konta oszczędnościowego może niemal w każdej chwili pobierać nasze zarobione pieniądze tak jak robimy to w elemencie takim jak konto osobiste i nie tracimy na tym zupełnie nic.

Zupełnie inaczej jest w lokacie kiedy to w takiej sytuacji nasze oszczędności w odsetkach przepadają i zazwyczaj mamy tylko zwrot pełnej puli jaka tutaj zainwestowaliśmy. Na pewno nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie ponieważ jeżeli wybierzemy jakiś długi okres umowy, a pieniądze będą nam potrzebne w jakiejś nieoczekiwanej sytuacji to będziemy musieli zrezygnować z naszego zysku. Na pewno warto jest więc bardzo dokładnie się zastanowić nad wyborem takiej lokaty. Być może lepiej jest postawić na konto oszczędnościowe, które przede wszystkim nie ogranicza tak naszych możliwości. Ostateczna decyzja należy jednak tylko i wyłącznie do samego klienta. Wydaje się jednak, że konto oszczędnościowe jest chyba lepszą opcją w tej chwili.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konta oszczędnościowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz