Czy dalej są w ofercie lokaty nocne?

Banki posiadają w swojej ofercie tak dużą ilość różnych produktów inwestycyjnych, że często przeciętny klient może się pogubić. Charakteryzują się one poszczególnymi parametrami i w zależności od naszych oczekiwań mamy możliwość dobrania takich metod inwestycyjnych, które będą nam odpowiadały w jak największym stopniu. konta bankowe(250x250)

Lokaty bankowe wiążą się z koniecznością ulokowania naszych oszczędności w banku na czas określony w umowie. Naturalnie im jest on dłuższy, tym bank jest w stanie zaproponować nam wyższe oprocentowanie lokaty. Dzieje się tak dlatego, że wówczas ma on więcej czasu na jak największe rozmnożenie naszych pieniędzy tak, by zysk przypadł nie tylko dla nas, ale i przede wszystkim dla banku.

Nasze oszczędności zwykle lokowane są na giełdzie papierów wartościowych, gdzie możliwe zyski przekraczają kilkukrotnie te, które są możliwe do wygenerowania w przypadku standardowego, klasycznego depozytu. Jest to oczywiście działanie dość ryzykowne, jednakże ze względu na duże doświadczenie osób się tym zajmujących, ryzyko utraty jakiekolwiek części zainwestowanej kwoty jest naprawdę znikome.

Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy może sobie pozwolić na ulokowanie pieniędzy na długo okres czasu, bowiem wówczas musi się on liczyć z tym, iż nie będzie miał do nich dostępu. Z kolei chęć wcześniejszego wycofania środków wiąże się z utratą części, bądź też całości odsetek, a czasami nawet z opłatami prowizyjnymi, które mogą opiewać na całkiem pokaźne sumy. Ich wysokość określana jest zawsze w umowie i jest zależna od wysokości inwestowanej kwoty.

Oczywiście mamy również inne bezpieczne formy zwiększania ilości naszych oszczędności, jak na przykład rachunek oszczędnościowy. Nie jest on natomiast tak bardzo dochodowy jak opisywany depozyt. W związku z tym, banki, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta stworzyły ofertę depozytów nocnych, czy też dziennych, które zakładane są właśnie na tak krótki okres czasu. Możliwe zyski nie wynoszą oczywiście tyle, ile w przypadku depozytów zakładanych na przykład na dwa lata, aczkolwiek mimo wszystko są bardziej korzystne niż konta oszczędnościowe. Natomiast dzięki temu, że szybko się kończą, mamy swobodny dostęp do uskładanych przez nas pieniędzy.

Wydawać by nam się mogło, że ten sposób inwestowania jest czasochłonny, bowiem codziennie musimy odnawiać depozyt. Nic bardziej mylnego. Banki oferują w tym przypadku automatyczne odnawianie, które nie wymaga od nas wizyty w oddziale. W związku z tym zaoszczędzamy sporą ilość naszego cennego czasu, który z pewnością wolimy przeznaczyć na coś innego. Depozyt opisywany w tym artykule nie musi przy tym być zakładany ciągle na tę samą kwotę. Istnieje możliwość wypłacenia części, a reszty zainwestowania dalej. Tego rodzaju operacja wymaga już jednak od klienta pojawienia się w placówce banku celem podpisania niezbędnych formularzy. Ten rodzaj inwestycji nie jest już jednak tak popularny jak niegdyś. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się on, kiedy dawał możliwość uniknięcia podatku Belki. Mimo wszystko wciąż czasami możemy go znaleźć w rankingach lokat, jednakże nie zajmuje pierwszych miejsc pod względem możliwych do wygenerowania zysków.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty bankowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz