Kto dziś stawia warunki podczas zakładania lokaty bankowej?

Do niedawna osoby, które chciały założyć jakąkolwiek lokatę, musiały zgadzać się na warunki dyktowane przez banki. To one były górą w tej nierównej walce pomiędzy zwykłym człowiekiem, a wielką korporacją. Dziś jednak zaczyna ulegać to stopniowej zmianie. Banki tracą klientów, ponieważ ich oferty nie są już tak atrakcyjne i opłacalne. Ludzie decydują się na inwestowanie w całkiem odmienny sposób. Wybierają zakup mieszkań, domów, działek. Następnie je wynajmują, lub po jakimś czasie sprzedają z zyskiem, ustalając wyższą cenę od tej, za jaką nieruchomość zakupili.banki w Polsce

To banki dziś szukają klientów, chętnych na ich usługi. Jeżeli więc decydujemy się na założenie pospolitej już lokaty bankowej, to dyktujmy warunki. Spróbujmy postawić na swoim i negocjujmy wysokość oprocentowania, zaoferowanego przez bank. Takie negocjacje coraz częściej kończą się pozytywnie dla klientów składających depozyt pieniężny w banku.

Poproszę 6% na lokacie?

Oprocentowanie lokat nie jest za wysokie, ale musimy pamiętać o tym, aby nie przesadzić z naszą propozycją. Bank może nam podnieść oprocentowanie ale do w miarę realnego, akceptowalnego poziomu. Jeśli podamy już na początku zbyt dużą jego wysokość, to negocjacje bardzo szybko się zakończą.

Dużo zależy od kwoty jaką chcemy zainwestować i umieścić w banku. Jeśli jest to więcej niż 100 000 złotych, to mamy ogromne pole do popisu. Jeśli inwestujemy niską kwotę, rzędu 10 000 złotych, to nawet nie idźmy do banku negocjować, ponieważ jest to strata naszego czasu. Nikt z nami nie będzie rozmawiał o tak małych pieniądzach. Najłatwiej mają te osoby, których majątek sięga kilkuset tysięcy złotych. Mogą oni za tę kwotę zakupić dom, bądź mieszkanie. Bank chętnie taką sumę przygarnie, ponieważ może ja następnie komuś pożyczyć na zakup własnych czterech kątów. Dzięki temu bank zarobi, ale także osoba zakładająca lokatę bankową nie będzie poszkodowana. Przy takich sumach można liczyć nawet na 1-2% więcej niż na ulotce reklamowej banku. Nie mówi się o tym publicznie, ponieważ każdy chciałby tyle zyskać. Z tego właśnie powodu bardzo wiele osób uważa, że banki sztucznie zaniżają oprocentowanie lokaty bankowej, aby mogły zyskać jak najwięcej, przy czym nie oferując zbyt wiele klientom. Najlepsze lokaty kwiecień 2016 dostępne w rankingu internetowym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty bankowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.