Jak wybrać dobre konto oszczędnościowe?

Wiele banków stwarza możliwość założenia konta oszczędnościowego. Każdy z konsultantów stara się przekonać potencjalnego klienta do wyboru konta oszczędnościowego właśnie w tym konkretnym banku, a nie innym. Oprócz korzystnego oprocentowania banki starają się także przygotowywać różne promocje i maksymalnie upraszczać procedury zakładania konta. Czasami można odnieść wrażenie, że z powodu natłoku różnych informacji i wszechobecnej reklamy dobrze byłoby znać się na bankowości w momencie wyboru konkretnego konta oszczędnościowego. Jeżeli tak nie jest, to wówczas trzeba zdać się na zdanie innych ludzi i doradztwo finansowe.lokata

Informacje o kontach oszczędnościowych

Dane o kontach oszczędnościowych można czerpać bezpośrednio w placówkach bankowych poprzez kontakt z doradcą klienta. W odpowiednim okienku będzie można także założyć najlepsze dla siebie konto oszczędnościowe. W godzinach pracy banku można skorzystać także z infolinii, co jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które pracują po kilkanaście godzin dziennie i nie mają możliwości podjechać do banku, a chcą wykorzystać chwilę wolnego czasu na uzyskanie informacji na temat kont oszczędnościowych. Z takiej opcji chętnie skorzystają także mieszkańcy wsi czy matki opiekujące się małymi dziećmi. Do osób, które poszukują konkretnej informacji skierowane się czaty internetowe czy połączenie skype z doradcą bankowym.

Rankingi kont oszczędnościowych

Pomocne przy wyborze konta oszczędnościowego są także rankingi kont oszczędnościowych, przygotowywane na potrzeby czasopism fachowych czy stron internetowych. Ukazują się co pewien okres czasu i kierują różnymi kryteriami, takimi jak: oprocentowanie konta oszczędnościowego, sposób założenia konta, ogólne wrażenie o banku, w którym ma zostać założone konto oszczędnościowe, potrzebne formalności przy założeniu konta i wiele innych. Zwłaszcza szukając wiadomości na temat kont oszczędnościowych w Internecie trzeba zwracać uwagę na wiarygodność źródła, z którego korzystamy.

Aktualny ranking kont oszczędnościowych dostępny jest na konta-oszczednosciowe.blogspot.com.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konta oszczędnościowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.