Oszczędzanie na lokatach internetowych

Oszczędzanie na lokatach internetowych

 

Konta oszczednosciowe

Internetowe lokaty bankowe zyskują w Polsce dużą popularność. Dzieję się to głównie z powodu prostoty tego rozwiązania, ponieważ założenie depozytu nie wymaga fachowej wiedzy. Zaletą lokat jest brak ryzyka. Zarabia się tu na z góry ustalonych odsetkach. Wypłata zdeponowanych i powiększonych o odsetki środków pieniężnych następuje po zakończeniu terminu zapadalności. Wiele osób decyduje się na oszczędzanie na lokatach, ponieważ mogą zarobić na oprocentowaniu.

Ponadto jest to pewny zysk. Nawet bankowe problemy nie stanowią zagrożenia, ponieważ gwarantem wypłacalności zdeponowanych środków jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Na lokatach da się zarobić także przy niskim ich oprocentowaniu. Nawet 3% na lokacie internetowej przy niskim poziomie inflacji jest atrakcyjne i daje realne korzyści. Oszczędzanie przez internet jest o tyle ciekawe, że da się założyć depozyt szybko i bez wychodzenia z domu. Ponadto mamy lepszą możliwość wybrania najlepszej oferty spośród wielu dostępnych. Internet pozwala więc łatwo znaleźć ofertę lokaty, szybko i bez zbędnych formalności ją założyć, a także w prosty sposób wpłacić na nią środki. A po upływie założonego okresu, internetowa lokata pozwala szybko wypłacić zdeponowane fundusze powiększone o odsetki. Poznaj już teraz konkretne szczegóły na oszczednoscionline.pl

Podsumowując: zaletą internetowych lokat jest:
– brak ryzyka,
– prostota,
– wygoda założenia,
– pewność osiągnięcia zysku.
Wady lokat internetowych

Założenie internetowej lokaty wiąże się z czasowym zamrożeniem środków pieniężnych. Oczywiście wszystko zależy od warunków podpisanej lub zawartej zdalnie umowy. Najczęściej jednak założenie lokat wymaga zamrożenia funduszy na czas ich zapadalności. Ale istnieje masa ofert krótkoterminowych lokat bankowych oraz kont oszczędnościowych, które pozwalają bez konsekwencji na dysponowanie funduszami. Niestety wiąże się to z niższymi zyskami z tego typu depozytów.

Zakładanie internetowych lokat nie daje tak satysfakcjonujących zysków jak inwestycje w akcje lub fundusze inwestycyjne, ale zapewniają bezpieczeństwo.

Często promocyjne i atrakcyjne oferty lokat wiążą się z koniecznością skorzystania z innych produktów danego banku. Najczęściej dotyczą otworzenia konta osobistego. A to prowadzi do ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z inwestycją.

Podsumowując: wadą lokat internetowych jest:
– konieczność zamrożenia funduszy,
– mniejsze zyski,
– konieczność w niektórych przypadkach skorzystania z innych bankowych produktów.

Dlatego przed podjęciem decyzji należy przeanalizować wszystkie czynniki. Tylko tak da się ocenić opłacalność oszczędzania na lokacie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty bankowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.