Konto oszczędnościowe – kilka praktycznych porad

Wybór takiego konta nie jest trudną sprawą, nie ma wielu cech, na które należy zwracać uwagę. Najważniejsze to koszt posiadania takiego konta oraz jego oprocentowanie. Koszt najlepiej jakby wynosił 0 zł. Nietrudno o to, jeśli konto oszczędnościowe będzie założone obok istniejącego rachunku osobistego albo wraz z nim. lokaty

Z reguły nie ma wtedy żadnych opłat za prowadzenie takiego konta, ale oczywiście zawsze należy się o tym upewnić. Korzystne oprocentowanie najłatwiej będzie znaleźć zaglądając na ranking kont oszczędnościowych, tu istotne jest tylko, by było to aktualne zestawienie kont. Koszt za podjęcie pieniędzy z konta ma mniejsze znaczenie. Raz w miesiącu zawsze można to zrobić bezpłatnie, czasem dwa. Później się za to płaci. Nie po to jednak ma się konta oszczędnościowe, żeby wycofywać z nich często pieniądze, ale po to, by je tam gromadzić.

I jeszcze dwie ważne uwagi na temat korzystania z konta. Pieniądze na konto najlepiej przelać na początku miesiąca, zaraz po wypłacie. Jeśli ktoś postanawia, że zaoszczędzi to, co zostanie mu do momentu pojawienia się następnej wypłaty, to często nie odłoży nic. Zawsze są jakieś wydatki, coś, co chciałoby się mieć.

Najlepiej najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe marzec 2015 zasilić jakąś kwotą od razu, jak pojawią się pieniądze od pracodawcy na koncie osobistym. Druga zasada to ustalenie takiej kwoty, by nie było trzeba zabierać pieniędzy z konta oszczędnościowego, bo zabraknie na coś. Nie może być ona zbyt wysoka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konta oszczędnościowe, Lokaty bankowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.