Czym charakteryzuje się najlepsza oferta kredytu mieszkaniowego?

Każdy kto decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania na zakup domu lub mieszkania chce wybrać jak najlepszy kredyt hipoteczny aktualnie dostępny na rynku finansowym. Jest to jednak bardzo trudne zadanie, ponieważ między bankami istnieje duża konkurencja i można spotkać wiele godnych uwagi ofert. Dlatego warto wcześniej zastanowić się jak rozsądnie dokonać wyboru.kredyty

Uważaj na kuszące promocje

Kredyty hipoteczne, podobnie jak inne produkty bankowe, są reklamowane w mediach najczęściej przez znane osoby. Większość osób widząc taką reklamę zakłada, że właśnie ten kredyt mieszkaniowy jest najlepszy i najkorzystniejszy. Kierują się one najczęściej pojedynczymi hasłami i reklamowanym niskim oprocentowaniem. Nie jest to jednak dobra droga na wybór tak długoterminowego i poważnego zadłużenia. Należy pamiętać, że reklamy mają za zadanie przyciągnąć do banku jak najwięcej klientów i w związku z tym przedstawiają w pobieżny sposób tylko atrakcyjne informacje. Dlatego przed skorzystaniem z różnego typu promocji bankowych należy wcześniej zapoznać się z ich warunkami i kosztami, a potem upewnić się, że są one dla nas korzystne. Warto przeczytać artykuł – http://oferty-kredytow.com/ranking-kredytow-mieszkaniowych/

Weź pod uwagę wszystkie koszty

Całkowity koszt kredytu hipotecznego to nie tylko wysokość oprocentowania i prowizji. Składają się na niego także koszty ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy czy ubezpieczeń pomostowych. Przed zdecydowaniem się na kredyt hipoteczny w danym warto sprawdzić, które ubezpieczenia są obligatoryjne, a które dodatkowe i jaka jest ich wysokość. Ponadto do całkowitego kosztu kredytu należy także doliczyć koszt wyceny nieruchomości oraz koszt usług dodatkowych. Na usługi dodatkowe szczególnie należy zwrócić uwagę jeśli korzystamy z tzw. ofert wiązanych, czyli jeśli, aby zaciągnąć kredyt mieszkaniowy jesteśmy zobowiązani do założenia konta osobistego lub zakupienia karty kredytowej w tym samym banku. Należy wiedzieć, że oferta atrakcyjna na pierwszy rzut oka nie zawsze jest taka w rzeczywistości.

Najlepsza oferta

Wybierając kredyt hipoteczny kredytobiorca powinien wiedzieć, że najlepsza oferta dla jego bliskich nie zawsze musi być taka dla niego, ponieważ jest to w dużej mierze uzależnione od naszych oczekiwań w stosunku do kredytu, m. In. zależy to od wysokości kredytu i terminu jego spłaty. Dlatego wybierając kredyt mieszkaniowy należy porównać ze sobą przynajmniej kilka różnych ofert. Wybór ułatwić może ranking kredytów hipotecznych oraz kalkulator kredytów mieszkaniowych. Dzięki mądremu wyborowi nasze zobowiązanie z pewnością będzie łatwiejsze o spłaty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty bankowe, Pożyczki hipoteczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.