Co zrobić gdy mamy zbyt dużo rat kredytu do spłacania?

Konsolidacja kredytów to stosowny sposób w szczególności na wyjście z problemów finansowych. Jak to działa?oprocentowanie lokat

Kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytobiorca, który w konkretnym momencie opłaca parę pożyczek, ma sposobność pozyskania takiego kredytu, w ramach którego będzie spłacał wszystkie zobowiązania. Taki produkt finansowy został wymyślony przede wszystkim dla osób, które mają większe kłopoty z poprawnymi spłatami kredytów pieniężnych, nawet wobec kilku banków. Kredyty konsolidacyjne pomagają więc wydostać się ze spirali pożyczkowej i pozwolić wrócić do równowagi finansowej.

W obrębie kredytu konsolidacyjnego zadłużeni mogą liczyć nade wszystko na dłuższy czas spłaty. W taki sposób miesięczne raty wszelkich długów zostają zamienione w jedną spójną ratę, która jest niższa, niż kwota rat wcześniejszych. Przy mniejszej racie jak i wydłużonym czasie uregulowania pożyczki, zadłużeni mają więc większe szanse na spokojną spłatę zobowiązania. W momencie konsolidacji jedna rata wpłacana jest do konkretnego banku, w jakim otworzony został kredyt konsolidacyjny. Pożyczkobiorca nie trudzi się już spłacaniem poprzednich długów, ponieważ to bank po uzyskaniu raty zajmuje się spłacaniem brakującej części pożyczki dla stosownej instytucji. Ciężar regulowania wcześniejszych zobowiązań jest więc zdjęty z dłużnika.

Czy jednakże konsolidacja kredytów to rzeczywiście interesujące rozwiązanie ze względu na koszty? Okazuje się, że nie do końca. Wydłużony termin spłaty skutkuje wyznaczeniem wyższych odsetek, jakie wędrują do banku. W finalnym rozrachunku zadłużeni spłacający kredyt konsolidacyjny ponoszą raczej większe koszta. Oprócz tego istnieje kilka dodatkowych kruczków, na które w momencie konsolidacji trzeba zwrócić uwagę. W głównej mierze jest to prowizja, jaka do najniższych nie należy. Ewentualnie kredytodawca może zechcieć od interesanta kolejne zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia.

Nastawiając się więc na konsolidację kredytów wypada przeliczyć wszelkie powiązane z tym opłaty. Być może dodatkowe koszta związane z kolejnym kredytem będą niższe, niż konsolidacja. Warto poza tym przeanalizować zestawienia pożyczek konsolidacyjnych przed zorientowaniem się na jakąkolwiek ofertę banku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyt konsolidacyjny i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.