Warunki kredytu mieszkaniowego – na co zwrócić uwagę?

Nabycie swojego pierwszego mieszkania jest wyjątkową chwilą w życiu człowieka. Jednak łączy się to także z ogromną odpowiedzialnością, ponieważ w większości przypadków młoda para nie jest w stanie sfinansować kupna swojego mieszkania z własnej kieszeni, dlatego konieczny jest kredyt hipoteczny na pokrycie należności wobec dewelopera. O czym należy pamiętać podczas zaciągania tego rodzaju zobowiązania? ranking lokat bankowych

Każdy bank wymaga pewnego wkładu własnego, inaczej nie otrzymamy dużego kredytu. Z reguły, musi być on na poziomie co najmniej 5%. Należy pamiętać, że czym wyższy nasz wkład własny, tym mniej ryzykowny kredyt dla banku, a więc lepsze warunki zobowiązania dla nas. Wysokość kredytu zależy oczywiście od standardu oraz lokalizacji mieszkania czy też domu, a więc ceny nieruchomości. Wiele zależy od naszej zdolności kredytowej. Bank ocenia na jej podstawie maksymalne zobowiązanie, jakie jesteśmy w stanie obsłużyć w ciągu miesiąca. Zakłada się, że miesięczna łączna rata kredytu nie powinna przekraczać połowy dochodów kredytobiorcy. Czym mniejsza nasza zdolność kredytowa, tym większy powinien być nasz wkład własny.

Pamiętajmy, że zdolność kredytowa zależy także od innych czynników takich jak stan cywilny, ilość dzieci czy miejsce zatrudnienia. Osoby posiadające własną działalność, pracujące na umowę o dzieło bądź zlecenie muszą się liczyć z gorszymi warunkami kredytowania. Kredyt mieszkaniowy wrzesień 2014 to pierwszy, ale jednocześnie najbardziej poważny kredyt w życiu każdego człowieka, dlatego każda zainteresowana tym rozwiązaniem osoba powinna zajrzeć w ranking kredytów hipotecznych, by wyszukać najlepszą ofertę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pożyczki hipoteczne i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.