Połącz zobowiązania w kredyt konsolidacyjny

Budowa domu, remont mieszkania i spłata zobowiązań wiążą się z posiadaniem środków pieniężnych. Wiele osób na te cele zaciąga pożyczki bankowe, kredyty czy pożycza środki od znajomych. Jednak wszystkie pożyczone pieniądze należy oddać. Co więcej, z każdą pożyczoną złotówką wiążą się koszty.Konta oszczednosciowe

Często bywa tak, że spłacamy jednocześnie kilka kredytów. Może to być na przykład jeden duży kredyt na mieszkanie albo na samochód, oraz kilka małych kredytów za nowy komputer czy telewizor. Często jest tak, że każdy z kredytów posiada inny termin spłaty rat. Zapamiętanie tego jest bardzo uciążliwe. Wtedy z pomocą przychodzi nam kredyt konsolidacyjny, który umożliwia nam przekształcenie wszystkich zaciągniętych zobowiązań w jeden kredyt.

Kredyty konsolidacyjne pozwalają na uzyskanie potrzebnych środków finansowych na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Za pomocą jednego kredytu istnieje możliwość spłaty wszystkich posiadanych długów, nie tylko kredytu gotówkowego, ale także debetu lub kredytu na remont albo zakup nowych mebli.

Ważną zaletą jest to, że kredyty konsolidacyjne umożliwiają połączenie innych kredytów w jeden, oferują niższe raty oraz to, że dług zostaje rozciągnięty w czasie. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają wiele zobowiązań i nie radzą sobie z ich spłatą. Konsolidacja kredytów pozwala na obniżenie płaconej raty, tym samym odciążając nasz budżet.

W ofercie wielu banków można spotkać produkt, jakim jest kredyt konsolidacyjny. Banki udzielają hipotecznych oraz gotówkowych kredytów konsolidacyjnych. Hipoteczny kredyt konsolidacyjny charakteryzuje się mniejszym oprocentowaniem. Jest on jednak przyznawany na dłuższy okres czasu i na wyższe sumy. Taki rodzaj kredytu konsolidacyjnego musi być odpowiednio zabezpieczony w postaci hipoteki naszej nieruchomości. Drugim rodzajem jest kredyt konsolidacyjny gotówkowy, który przyznawany jest na krótszy okres czasu, na mniejszą sumę. Wiąże się z gorszymi warunkami dotyczącymi oprocentowania, ale w tym przypadku bank nie wymaga żadnych zabezpieczeń.

Każdy, kto boryka się z problemem długów, a na ich spłatę zaciąga kolejne zobowiązania, powinien zastanowić się nad konsolidacją. Konsolidacja kredytów wiąże się z niższymi ratami, a dzięki temu nie obciąża tak dotkliwie portfela.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konta oszczędnościowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz