Jak mądrze oszczędzać na lokatach?

W dobie, gdy informacje o kryzysie zaglądają do naszego życia ze wszystkich stron, warto zastanowić się, jak powinniśmy dysponować naszymi środkami pieniężnymi. Jak wiadomo metod jest wiele.

Zacznijmy od rozsądnego wydawania wcześniej zarobionych pieniędzy

Warto się zastanowić na co co miesiąc ucieka nam taka duża suma pieniędzy. Może wydajemy zbyt dużo na jedzenie, które później niewykorzystane trafia do śmietnika? Może nie wyłączamy z kontaktów sprzętów AGD i RTV? Może nasz komputer/laptop od tygodnia jest non stop włączony? Rozwiązanie tych problemów jest proste: lista najpotrzebniejszych zakupów, robienie prania, odkurzanie czy pieczenie podczas oszczędnej taryfy albo gotowanie na parze, bo to mniejsze zużycie prądu dzięki możliwości przyrządzenia całego posiłku w jednym naczyniu.

Tak możemy oszczędzać w domu, a jeśli jesteśmy przedsiębiorczy i chcielibyśmy coś zrobić z gromadzącą się na naszym koncie co miesiąc gotówką, warto zastanowić się nad inwestowaniem w produkty bankowe.

Na obecnym rynku istnieje wiele możliwości oszczędzania

Możemy powierzyć nasze środki finansowe maklerom, aby inwestowali je na giełdzie w akcje dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Możemy też sami „pobawić się” w maklera, ale wymaga to wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Prostszym i bezpieczniejszym sposobem inwestowania jest założenie lokaty w banku. Podpisując umowę należy zwrócić uwagę na czas jej trwania, częstotliwość kapitalizacji odsetek i oprocentowanie lokat. W Internecie dostępny jest ranking lokat, na którym możemy dokonać porównania i wybrać najkorzystniejsze dla nas lokaty bankowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty bankowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz