Jak spłacać duże zadłużenie?

Jak pokazują różnego rodzaju statystyki jesteśmy niezwykle zadłużonym narodem i z roku na rok sytuacja ta się pogarsza. Coraz więcej osób do tego popada w tak duże zadłużenie, że ma problemy z uregulowaniem tych wszystkich należności. Rynek zaległych długów robi się coraz bardziej pokaźny co oczywiście bardzo źle świadczy o stanie gospodarki naszego kraju. Ludzie zarabiają za mało i muszą ratować się kredytami, z którymi później mają ogromne problemy, aby spłacić. pożyczki gotówkowe bez BIK

Nasze długi to właśnie nie tylko rachunki czy czynsze, ale w dużej mierze właśnie kredyty gotówkowe. Dzięki kredytom wiele osób tak naprawdę może w miarę normalnie funkcjonować. Kredyt gotówkowy dzisiaj jest nie tylko po to, aby kupić sobie coś ekstra, czyli na przykład samochód czy lepszy sprzęt gospodarstwa domowego. Kredyty gotówkowe służą nam nawet do opłacania swoich rachunków na które po prostu zaczyna brakować nam pieniędzy, a przecież ile można pożyczać pieniądze od rodziny czy znajomych. Oni często także nie mają ani grosza. Najgorsze jest jednak to, że istnieje spora grupa osób, która bierze kredyty gotówkowe tylko po to, aby spłacić swoje stare zobowiązania kredytowe.

Pętla zadłużenia szybko się zaciska

Kiedy kredyt gotówkowy brany jest po to, aby spłacić swoje stare kredyty to znaczy, że wpadliśmy już w pętle zadłużenia. Polega ona na tym, że nasze kredyty przekraczają możliwości finansowe, a my bierzemy kolejne pożyczki na spłatę tych starych i w efekcie jeszcze bardziej się zadłużamy. Aby tego uniknąć na pewno należy zacząć od konsolidacji, a nie od tego żeby brać kolejną pożyczkę. Konsolidując nawet kilka swoich kredytów dostaniemy od banku większą liczbę rat, które jednocześnie mogą być niższe od sumy wszystkich rat kredytów pojedynczo. Szybkie wyjście z pętli zadłużenia to także niestety rezygnacja z wielu przyjemności.

Przestań żyć ponad stan

Życie ponad stan jest typowe w naszym kraju. Aby wyjść z nieprzyjemnego zadłużenia musimy z naszych wydatków wyeliminować wszystkie te rzeczy, które są naprawdę zbędne do normalnego życia. W ten sposób mamy trochę więcej pieniędzy, aby spłacić na przykład wysoko oprocentowany kredyt gotówkowy szybciej. Pozbywamy się w ten sposób kredytów, które najbardziej nas obciążają.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pożyczki gotówkowe i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz