Jak zarabiać na lokacie bankowej?

Mechanizm działania lokat bankowych jest bardzo prosty. Wpłacamy do banku określoną kwotę pieniędzy, które podczas trwania depozytu procentują. Oznacza to, że zarabiamy dzięki odsetkom powstającym przy oprocentowaniu depozytu. kredyty

Obecnie praktycznie każdy bank ma w swojej ofercie różne lokaty bankowe październik 2015. Ich odmienność polega przede wszystkim na odmiennych okresach ich trwania. Dostępne są lokaty zakładane zarówno na kilka dni, jak i takie, które trwają nawet dwa lata. Zyski pochodzące z lokaty bankowej podlegają opodatkowaniu, co zmniejsza nasze zyski. Jednak to banki obliczają i uiszczają w Urzędzie Skarbowym odpowiednie kwoty podatku.

Kto może zarabiać na lokacie?

Lokata jest szeroko dostępna. Dzieje się tak, gdyż kwoty wymagane do założenia depozytu nie są zbyt wymagające. Zwykle już 500 zł wystarczy, aby rozpocząć oszczędzanie. Istnieją oczywiście ekskluzywne propozycje depozytów. Najlepsze lokaty bankowe, które oferują bardzo atrakcyjne oprocentowanie często wymagają zainwestowania większych kwot.

Ocena atrakcyjności

Chcąc oszczędzać na lokacie bankowej warto wybrać najlepszą ofertę. W tym celu konieczne jest przeanalizowanie i porównanie kluczowych parametrów lokat. Najważniejszym z nich jest oprocentowanie. Im wyższe, tym lepiej. Kolejnym ważnym aspektem jest kapitalizacja odsetek. Tu zasada jest prosta – im częściej ona następuje, tym więcej zarobimy. Kapitalizacja nie jest jednak aż tak istotna jak oprocentowanie lokaty, więc nadal to głównie nim należy się kierować. Kapitalizacja odsetek zyskuje na znaczeniu, gdy porównujemy lokaty o takich samych lub bardzo zbliżonych oprocentowaniach. Wtedy może mieć ona decydujący wpływ. Jej mechanizm działania polega na dopisywaniu już wypracowanych odsetek do salda kapitału pracującego. Przy jego wzroście automatycznie generowane odsetki staja się wyższe.

Analiza rynku

Przy wyborze najlepszej lokaty bankowej warto dokładnie przeanalizować rynek. Obecnie mamy do czynienia z bardzo dużą liczbą ofert, które są dość zróżnicowane. Samodzielne wertowanie wszystkich ofert może być czasochłonne. Z pomocą przychodzi jednak tu ranking lokat bankowych. Jest to narzędzie, które bardzo ułatwia analizę ofert rynkowych. Otrzymujemy bowiem tu zestawienie najlepszych w danym momencie ofert lokat bankowych. Możemy je łatwo przejrzeć i wybrać najbardziej interesujące. Dzięki temu dostrzeżenie atrakcyjnych ofert lokat staje się dużo prostsze.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty bankowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.