Na co przeznaczyć kredyt bankowy?

W dzisiejszych czasach dużo osób posiada jakieś obciążenia jak kredyt, a czasem i ich kilka. Nie chodzi tu wyłącznie o kredyty w bankach lecz także bywają to raty za sprzęt AGD albo samochód. Kiedy często musimy pamiętać o zapłaceniu paru rat w trakcie tego samego miesiąca, po niedługim okresie czasu jest to uciążliwe. I właśnie w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem może być często konsolidacja posiadanych przez nas obciążeń finansowych. ranking lokat bankowych (250x250)

Mimo, iż hasło to jest raz po raz powtarzane w reklamach banków albo na łamach prasy, wielu spośród nas wciąż nie wie co to znaczy. A jest to nic innego jak wzięcie jednej pożyczki na spłatę wszystkich naszych długów. W ten sposób tak naprawdę zastępujemy parę mniejszych kredytów jednym dużym. Dla niektórych ludzi takie posunięcie może wydawać się niedorzeczne, jednakże w wielu sytuacjach bywa to najlepsze z dostępnych rozwiązań.

W jaki sposób zatem działa takowy kredyt konsolidacyjny? Trzeba jedynie wybrać się do poszczególnych banków i zorientować się jakie takiego rodzaju kredyty mogą nam zaoferować. W dużej mierze zależy to od tego jakiego rodzaju zobowiązania finansowe posiadamy, oraz od ich wielkości. Z reguły jednak kredyty konsolidacyjne charakteryzują się tym, iż termin ich spłaty jest rozłożony na długi okres czasu przez co raty są mniejsze. Bywa to bardzo korzystne dla osób, które miały problem ze spłaceniem wszystkich zadłużeń w jednym miesiącu.

W ten sposób bowiem posiadają one możliwość na pomniejszenie comiesięcznych wydatków. Dla samych banków, które są chętne udzielić takowych kredytów, też jest to korzystne rozwiązanie. Po pierwsze zyskują nowego klienta, który spłaca określoną sumę pieniędzy razem z odsetkami, co już jest korzystne. Po drugie, klient taki jest rzetelny jeśli chce otrzymać kredyt konsolidacyjny a nie uchylać się od spłacania swych zadłużeń.

Proponowane przez banki lub też pozostałe instytucje finansowe, kredyty konsolidacyjne zazwyczaj specjaliści dzielą na dwa elementarne rodzaje. Pierwsze z nich nazywane są hipotecznymi, ponieważ żeby je zdobyć konieczne jest zabezpieczenie pożyczki w postaci hipoteki będącego w naszym posiadaniu domu albo przykładowo mieszkania. Jest to spowodowane tym, że w tych sytuacjach konsolidacja kredytów jest obarczona bardzo dużą sumą pieniędzy. Termin spłaty bywa jednakże wówczas wydłużony a oprocentowanie niższe.

Następny rodzaj tego kredytu rozpoznawany jest jako kredyt gotówkowy i przyznawany jest na mniejsze kwoty w związku z czym nie są wymagane jakiekolwiek zabezpieczenia. Należy jednakże zauważyć, iż warunki związane z jego udzielaniem bywają trochę mniej korzystne. Termin spłaty zadłużenia jest znacznie krótszy, a oprocentowanie z kolei większe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pożyczki gotówkowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.