Zacznij oszczędzanie już od dzisiaj

Na dom, na samochód, na wakacje czy na czarną godzinę – cele oszczędzania i sposoby motywacji bywają różne. Jednak teraz oszczędzają prawie wszyscy. Robienie oszczędności uważane jest za cnotę, przejaw rozsądku i silnej woli. Już małe dzieci, gdy proszą nas o zabawkę, uczymy, że same powinny na nią nazbierać, wrzucając drobne do świnki skarbonki, a potem będą z siebie dumne.

 

shutterstock_88135426

Coś kosztem czegoś. Kilka wyrzeczeń przynosi późniejszą większą radość i satysfakcję. Jeśli chcemy oszczędzać skutecznie warto założyć konto oszczędnościowe i co miesiąc przelewać na nie pewną kwotę. Nie musi być to nawet duża ilość pieniędzy, niech będzie ich tyle, na ile możemy sobie pozwolić. Ale róbmy to regularnie, zaraz po wypłacie. Gdy opłacamy rachunki, faktury za telefon i Internet, od razu przelejmy też pewną sumę pieniędzy na nasze konto oszczędnościowe. Po pewnym czasie zdziwimy się, gdy zobaczymy stan tego konta. Nagle okaże się, że za zrobione oszczędności możemy zrobić już całkiem wiele. Nasze marzenia zaczną nabierać realnych kształtów. Warto wiedzieć jakie jest aktualnie najlepsze konto oszczędnościowe maj 2015
Najlepsze konto oszczędnościowe to…
Istnieją różne rodzaje kont oszczędnościowych. Jedne są płatne, a inne darmowe. Jedne mają wyższe oprocentowanie, a drugie niższe, ale za to odsetki częściej wpływają na konto. Jeden bank pobiera opłaty za zbyt częste naruszanie oszczędności, a drugi jest pod tym względem łaskawszy. Powstają liczne rankingi kont oszczędnościowych uwzględniające te wszystkie kryteria. Jednak pamiętaj, że najlepsze konto oszczędnościowe to konto pełne – pieniędzy, które sprawią, że mógł dać popłynąć swojej fantazji. Dlatego nie czekaj! Już dziś załóż konto oszczędnościowe. Już dziś zrób pierwszy przelew. Zacznij ćwiczyć silną wolę. Zastanów się, czy te wszystkie rzeczy, które regularnie kupujesz, naprawdę są Ci potrzebne? Niedługo pewnie i tak je wyrzucisz. Czy nie wolisz za jakiś czas kupić sobie czegoś, z czego ucieszysz się o wiele bardziej? Czy więcej radości nie da Ci poczucie bezpieczeństwa płynące ze świadomości posiadania oszczędności?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty bankowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.