Jakie są minusy posiadania konta bankowego?

Konta bankowe maja wiele zalet. Możemy w dowolnej chwili zarządzać naszymi pieniędzmi przez Internet, płacić za zakupy zrobione w wirtualnym świecie oraz inwestować w Roźny sposób korzystając z pieniędzy, które znajdują się na koncie. Pieniądze, które znajdują się w banku są dodatkowo chronione i nie musimy się martwić, że stracimy nasze środki w napadzie rabunkowym. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na posiadanie konta bankowego, choć ma ono również kilka minusów.oprocentowanie lokat

Opłaty za prowadzenie konta

Bardzo często chcąc mieć konto bankowe musimy się liczyć z tym, że za samo prowadzenie konta w banku będziemy musieli ponosić koszty. Oczywiście obecnie jest tak duża konkurencja, że pojawiają się oferty kont bankowych prowadzonych za darmo, jednak nadal nie wszystkie banki maja takie konta bez opłat.

Łatwy dostęp do produktów kredytowych

Na pierwszy rzut oka taki łatwy dostęp do produktów kredytowych jest zaletą, jednak, kiedy dokładniej się zastanowimy to z punktu widzenia klienta nie musi to oznaczać korzyści. Bank na nas zarobi, a my mamy dług do spłacenia. Możliwość limitu na koncie, debet czy kredyt odnawialny to tylko kilka propozycji, jakie banki dla nas przygotowały. Jako rzetelny klient możesz również liczyć na korzystny kredyt gotówkowy lub możesz stać się posiadaczem karty kredytowej? Takie dodatkowe produkty mogą nas wplątać w spiralę zadłużenia, dlatego jeżeli skorzystają z nich osoby nieodpowiedzialne to mogą popaść w kłopoty finansowe.

Opłaty za wypłacanie gotówki z bankomatów

Bardzo często banki stosują również konieczność ponoszenia opłat za wypłacanie pieniędzy z innych bankomatów. Mogą to być również opłaty za samą kartę. Często stosowane przez banki SA również ograniczenia lub nakazy, które powodują, że nie ponosimy opłat za kartę. Przykładem może być opłata za kartę do bankomatu, jeżeli nie skorzystamy z niej przynajmniej raz w miesiącu na określoną kwotę pieniędzy. To często praktyki stosowane przez wiele banków.

Opłaty za przelewy

Kolejnym problemem może być konieczność ponoszenia opłat za przelewy. Wiele banków za wykonanie przelewu pobiera opłaty, niekiedy jest to 50 groszy a innym razem może to być nawet kilka złotych. Sprawdź też ranking lokat na tej stronie.

Głównym problemem posiadaczy kont bankowych jest konieczność ponoszenia wielu różnego rodzaju opłat. Niekiedy są to drobne sumy innym razem może me to być nawet kilkanaście złotych lub kilkadziesiąt jak np. opłata za wydanie karty. W skali roku powoduje to ogromne koszty, których można uniknąć wybierając darmowe konto bankowe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Produkty bankowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.