Ranking lokat, czyli najlepsze lokaty w 2014 roku

Polacy bardzo chętnie otwierają nowe lokaty bankowe. Na obniżenie ilości zakładanych lokat nie wpłynęły nawet zeszłoroczne obniżki stóp procentowych, które spowodowały, że są one obecnie na rekordowo niskim poziomie 2,5 procent. kredyt konsolidacyjny

Niskie stopy procentowe oznaczają, że zmniejsza się opłacalność depozytów bankowych. Wciąż jednak mamy szansę na znalezienie lokaty, której oprocentowanie będzie na tyle atrakcyjne, że inwestycja w nią będzie opłacalna.

Banki kuszą swoim klientów bardzo bogatą ofertą lokat: począwszy od produktów krótkoterminowych, przez lokaty nocne i progresywne, aż do lokat rentierskich. Decyzja o wyborze najlepszej oferty nie jest więc prosta. Ranking najlepszych lokat 2014 jest więc narzędziem, które może nas wspomóc w tym trudnym zadaniu. Należy bowiem pamiętać, że najlepsza lokata niekoniecznie będzie tą, która jest najagresywniej reklamowana i polecana przez pracowników banku.

Ranking lokat jest przygotowywany przez ekspertów w dziedzinie finansów i bankowości, dlatego dane w nim zawarte są wiarygodne. Ponadto jest on na bieżąco aktualizowany i korzystanie z niego jest darmowe. Dzięki niemu łatwiej będzie nam zauważyć, w których bankach są najkorzystniejsze lokaty oraz jak długi czas inwestycji jest obecnie optymalny. Warto także podkreślić, że ranking lokat na bardzo przejrzystą i czytelną formę, co znacznie ułatwia nam korzystanie z niego.

Aktualnie najbardziej opłacalnymi lokatami są produkty krótkoterminowe – na okres do 3 miesięcy. Oprocentowanie lokat tego typu wynosi nawet 4 lub 5 procent w skali roku. Żadne inne lokaty nie oferują obecnie odsetek na tak wysokim poziomie. Lokaty na okres powyżej 6 miesięcy nie są już tak atrakcyjne. Należy jednak pamiętać, że prezentują się one lepiej niż produkty na okres powyżej 12 miesięcy, gdyż pozwalają nam na zmianę oferty, gdy pojawią się ewentualne podwyżki stóp procentowych.

Zgodnie z prognozami ekonomistów nie będzie to wcześniej niż w trzecim kwartale tego roku, jednak historia już nie raz pokazała, że przewidywania znawców tematu niekoniecznie pokrywały się z decyzjami Rady Polityki Pieniężnej. Warto więc pamiętać, że lepiej jest założyć teraz krótką lokatę i za kilka miesięcy ją przedłużyć niż wybrać rozwiązanie na wiele miesięcy. Wyjątkiem są lokaty długoterminowe ze zmiennym oprocentowaniem, w których zarobimy więcej, gdy stopy procentowe zostaną podniesione. Niestety, produkty takie są o wiele rzadziej spotykane niż lokaty z oprocentowaniem stałym.

Sprawdź ranking lokat z września 2014 w serwisie polskabankowosc.com.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ranking lokat i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.