Charakterystyka lokaty overnight w polskich bankach

Czy możliwe jest zarabianie pieniędzy podczas snu? Okazuje się, że jak najbardziej. Pieniądze mogą pracować dla swojego właściciela przez całą dobę, również w nocy. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorstw prowadzących działalność gospodarczą. Pomimo tego, iż firma w nocy nie pracuje, to istnieje możliwość by nadal zarabiała. Tę możliwość daje jeden z produktów bankowych, a mianowicie lokata overnight. Do kogo jest on skierowany i na czym polega istota jego działania? lokata

Produkt ten oferowany jest głównie przedsiębiorcom, którzy po zakończeniu dnia w pracy, dysponują wolnymi środkami, w kwocie przekraczającej sto tysięcy złotych. Zamiast trzymać te środki na rachunku bankowym, który jest słabo oprocentowany, można je ulokować na lokacie nocnej. Po podpisaniu umowy na założenie takiej lokaty, bank o umówionej godzinie pobiera na noc, określoną kwotę pieniędzy i zwraca je następnego dnia, powiększone o określoną kwotę odsetek. W ten prosty sposób pieniądze pracują nawet wtedy, gdy ich właściciel odpoczywa. Jak na razie nie jest to produkt zbyt popularny, dlatego trudno odnaleźć ranking lokat, pokazujący jak wygląda ich oprocentowanie w porównaniu do tradycyjnych produktów. Szacuje się jednak, iż oprocentowanie to jest niższe ze względu na krótki okres depozytu.

Analizując istotę lokat overnight, można zadać sobie pytanie co bank z tego ma. Otóż bank przez noc może w dowolny sposób dysponować powierzonymi środkami. Biorąc pod uwagę strefy czasowe, gdy na jednej półkuli ziemskiej jest noc, na drugiej jest dzień. Bank przez kilkanaście godzin jest w stanie tak obrócić pieniędzmi na różnych rynkach finansowych, że rano jest w stanie wypłacić właścicielowi rachunku odsetki i jeszcze na tym zarabić.

Choć wydaje się, że nawet najlepsza lokata nocna przynosi groszowe zyski, to w długim okresie czasu, po zsumowaniu mogą okazać się one całkiem pokaźne. Przedsiębiorcy korzystający z tego typu produktów pokazują, że liczy się dla nich każdy grosz oraz ,że potrafią wykorzystać każdą okazję na zarabianie pieniędzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Produkty bankowe i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.