Plusy i minusy posiadania lokaty w banku

Lokaty to jedne z najpopularniejszych form oszczędzania pieniędzy. Ta popularność wynika z wielu czynników. Te najbardziej podstawowe to łatwość jej założenia oraz stałe i pewne odsetki. Na pewno też brak formalności związanych z jej założeniem dostarcza kolejnych klientów bankom. Poza tym w obliczu kryzysu gospodarczego dużo osób zwyczajnie boi się ryzyka inwestycyjnego i decyduje się na produkty, które gwarantują pewny zysk. Takim właśnie produktem jest lokata.lokata (250x250)

Co ciekawe lokaty bankowe – oprocentowanie 2014 mimo tego, że są tak popularne posiadają zarówno swoje wady, jak i zalety. O zaletach można było już trochę wcześniej przeczytać. Natomiast chyba ich największą wadą jest to, że na czas ich trwania środki pieniężne są zamrożone – to znaczy – nie można ich wycofać bez konsekwencji. Oczywiście nikt nie zabroni zerwania umowy. Natomiast taka decyzja obarczona jest pewnymi konsekwencjami – zwykle jest to utrata znacznej części odsetek. Dlatego wiele osób decyduje się na nie zrywanie umowy przed upływem okresu na jaki została zawarta.

Na rynku znaleźć można bardzo wiele ofert różnych lokat. Wiadomo, że klienci chcieliby znaleźć jak najlepsze lokaty. Jednak jest to dość trudne. Po pierwsze dlatego, że gruntowne przeanalizowanie wszystkich dostępnych ofert jest bardzo czasochłonne, a po drugie nie da się jednoznacznie stwierdzić, która oferta jest najlepsza, gdyż każdy klient ma inne preferencje. Dla jednego najlepsza lokata to taka, która zapewnia najwyższe oprocentowanie lokat, a z kolei drugi będzie się kierować bliskością placówki banku.

W każdym razie portale zajmujące się tematyką finansową publikują tak zwany ranking lokat, w którym można znaleźć potrzebne informacje dotyczące różnych lokat. Po takiej lekturze o wiele prostsze staje się porównanie lokat. Dzięki temu każdy klient ma szansę wybrania produktu, który jak najlepiej odpowiada jego oczekiwaniom. Chociaż trzeba przyznać, że w przypadku lokat bankowych oferta instytucji finansowych jest dość zbliżona do siebie ze względu na to, że to standardowy produkt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty bankowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.