Fakty i mity o kredycie hipotecznym

Kredytem hipotecznym mianujemy taki kredyt bankowy, który cechuje się długoterminowością, asekurowaniem za pomocą hipoteki interesanta oraz przeznaczeniem na (najczęściej) budowę albo inwestycję w jakąś nieruchomość. Niemniej, termin ten nie wyczerpuje tegoż tematu (skądinąd nad wyraz złożonego) na wskroś, wskutek czego lepsze zrozumienie wyżej przedstawionych musi się też wiązać z zapoznaniem poszczególnych ich rodzajów. O czym tu zatem mówimy?

Niesłychanie ważnym jest również to, że owa hipoteka to nie jedyne zabezpieczenie, jakim kredyt hipoteczny się charakteryzuje, gdyż zdefiniować trzeba tu też tak zwane ochrony przejściowe (działające do czasu utworzenia tej pierwszej), takie jak przykładowo odpowiednie ubezpieczenie zobowiązania, asekurowanie osób trzecich albo to opierające się na prawie cywilnym, weksle oraz zasadniczo rozumiane blokady pieniędzy, stąd upewnijmy się wielokrotnie, czy na przygarnięcie takiego zobowiązania finansowego nas tak faktycznie stać, bo nie za każdym razem jest to takie oczywiste i w zasięgu ręki dla wszystkich. Podsumowując, kredyty hipoteczne to nader opłacalne rozwiązanie, ale wskazane jest być zeń zapoznanym i ostrożnym.

A no o tym, że kredyty hipoteczne rozdzielamy zważywszy na cel, gdzie wyróżniamy kredyt standardowy (z którego pieniądze poświęcane są na nabycie przykładowego lokum, który uskuteczniany jest w całości, i którego udziela się na bazie umowy kupna-sprzedaży), kredyt budowlano-hipoteczny (z którego pieniądze gospodarowane są na budowę nieruchomości między innymi dla osoby fizycznej, który urzeczywistniany jest z reguły w częściach, z którego procent kalkuluje się w oparciu o wykorzystaną dotychczas kwotę, i który liczy się za pośrednictwem faktur) oraz pożyczkę hipoteczną (z której pieniądze przeznaczane są na cel opcjonalny), i że grupujemy je mając na uwadze walutę, gdzie wyróżniamy kredyt w walucie rodzimej oraz tak zwane zobowiązania walutowe. Co niemniej frapujące, te ostatnie rozdzielają się jeszcze na zwykłe kredyty walutowe, których udziela się chociażby w złotym (w sytuacji Polski rzecz jasna), ale których wartość kalkulowana jest na walutę obcą w momencie zawarcia umowy, oraz zobowiązania walutowe denominowane, których umowa mieści już ustaloną sumę w walucie państwowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pożyczki hipoteczne i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.