Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne to coraz popularniejsza forma pożyczki. Polega ona na zsumowaniu wszystkich swoich zależności finansowych i spłacaniu ich w jednym tylko kredycie. Jeśli zatem jesteśmy w sytuacji, w której w kilku placówkach mamy pewne zobowiązania, możemy je ze sobą połączyć. Przydatne jest to szczególnie dla tych, którzy kredytów mają sporo – na przykład więcej niż dwa, czy trzy.Lokaty ranking - porównanie lokat

Szczególnie istotne dla tej akurat formy zobowiązania, jaką jest kredyt konsolidacyjny, pozostaje fakt, że zmiana kilku kredytów na jeden może dotyczyć różnego rodzaju pożyczek. Konsolidacja kredytów nie ogranicza się więc do łączenia w jedno zależności o charakterze albo gotówkowym albo hipotecznym. Można spłacać całą gamę kredytów naraz – nie tylko wspomniane pożyczki hipoteczne, ale także kredyty samochodowe, inwestycyjne itd.

Żadnym ograniczeniem dla tego rodzaju konsolidacji nie jest poza tym międzybankowa konkurencja. Pożyczki można łączyć w jedno niezależnie od tego, w jakich placówkach zostały zaciągnięte. Bank, który oferuje nam kredyt konsolidacyjny, bierze na siebie kwestie czysto formalne, tzw. „papirologię” i przedstawia nam gotową propozycję. Najczęściej jest nią kredyt długoterminowy (nie stanowi to jednak twardej reguły).

Kredyt konsolidacyjny jest z pewnością wygodny. Polecany może być zwłaszcza tym, którzy mają dużo pracy i – w związku z tym – przysłowiowy brak głowy do tego. Więcej informacji można znaleźć na konolidacja-kredytow.info – portalu, który służy milionom Polaków do wyboru kredyt.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyt konsolidacyjny i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.