Jakie przedsiębiorstwo otrzyma kredyt w 2014 roku?

Z uzyskaniem kredytu na funkcjonowanie działalności gospodarczej bywa różne. Wielu przedsiębiorców nie jest w stanie go otrzymać, bez spełnienia wielu wymagań banków detalicznych. Dlaczego banki detaliczne nie chcą finansować małych projektów? Boją się braku rentowności, ryzyka. System bankowy współcześnie opiera się na ogromnej strukturze formalnej, zdolnej wpływać na życie gospodarcze całego społeczeństwa. Jeżeli projekt innowacyjnej firmy nie otrzyma finansowania zewnętrznego przeznaczonego na produkcję, wtedy pomysł jest najczęściej zawieszany lub całkowicie się z niego rezygnuje. Dostęp do kapitału zewnętrznego to zatem być, albo nie być dla działalności gospodarczych, szczególnie początkujących. kredyty dla firm

Banki to tylko jedno z rozwiązań na współczesnym rynku zadłużenia firmowego

Trzeba pamiętać, że nie zawsze typowy kredyt dla firm pochodzący z banku detalicznego jest najlepszym rozwiązaniem. Banki wymagają zabezpieczeń, wysokiego poziomu dochodów, doświadczenia, jasnych przepływów pieniężnych. Trudno o posiadanie takich wskaźników, jeżeli firma zaczyna dopiero drogę do sukcesu ekonomicznego. Dobrze jest, gdy o kredyty dla nowych firm 2014 występują spółki, a wspólnicy wzajemnie się zabezpieczają. To wygląda znacznie lepiej podczas kompletownia dokumentacji. Alternatywnym sposobem zdobycia gotówki są pożyczki społecznościowe, udział w projektach finansowania innowacyjnych projektów, wypuszczenie akcji lub obligacji na rynku kapitałowym, współpraca z aniołami biznesu, czy funduszami venture capital.

Maksymalizowanie efektywności zadłużenia sposobem na sukces ekonomiczny

Finansowanie firm jest zawsze zorientowane na koszty, a także racjonalnie skomponowane prognozy zysku. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na rynek kapitałowy. Emisja obligacji to długoterminowo przyjazna opcja, zorientowana na zwykłych inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Połączenie różnych dróg finansowania zapewnia większe bezpieczeństwo. Dług bowiem można spłacać długiem, zwiększając na przestrzeni lat potencjał wzrostu kapitału własnego. Wystarczy przestrzegać tylko jednej zasady. Zarabiać tyle, aby móc spłacać raty bez większych kłopotów, kreować wiele zabezpieczeń, precyzować strategię wraz z prognozami. To wszystko przyczynia się do zbudowania maksymalnego zaufania.

Zaufanie i wiara w powodzenie biznesu może być ważniejsze od wskaźników finansowych

Banki posiadają zwyczajowo standaryzowaną strukturę rozpatrywania wniosków kredytowych. Warunki rzadko bywają elastyczne. Przedsiębiorca musi się do nich dopasować lub nie otrzyma dodatkowych pieniędzy. Natomiast fundusze Venture Capital lub inne stowarzyszenia inwestorów funkcjonują bardziej na bazie zaufania, wiary i przekonania o słuszności inwestycji. Pomagają nawet w realnym zarządzaniu nową jednostką gospodarczą. Wszystkie formy zadłużenia mają wady i zalety. Należy dopasować dług do samej organizacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyty dla nowych firm i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.