Poradnik dla osób nadmiernie zadłużonych

Banki dwoją się i troją, abyśmy skorzystali z ich usług finansowych. Karty kredytowe, pożyczki, konta bankowe i inne produkty sprawiają, że mamy coraz łatwiejszy dostęp do pieniędzy i możemy pozwolić sobie na więcej. Wiele osób jest ponad to i wręcz nałogowo korzysta z usługi bankowej jaką jest kredyt. Niektórzy potrafią mieć rekordową ich ilość. Bardzo trudno oprzeć się zakupowi nowego telewizora czy samochodu, kiedy w portfelu mamy kartę kredytową z pokaźnym limitem.kredyt konsolidacyjny

Niestety życie cały czas się zmienia, nawet jeżeli teraz stać kogoś na spłatę 5 kredytów, w tym domu i samochodu nie oznacza, że juto też tak będzie. Kryzys gospodarczy i wysokie bezrobocie sprawiają, że bardzo łatwo o pogorszenie swojej sytuacji materialnej. Wiele osób rezygnuje z oszczędzania i niestety w przypadku straty pracy tracą wszelkie bezpieczeństwo finansowe.

Oszczędności są bardzo ważne. Mówi się, że miesięczna odłożona kwota powinna wynosić minimum 10 % naszych zarobków. Regularnie odkładane pieniądze pozwolą zabezpieczyć się na przyszłość. Ważnym elementem jest także rozsądne planowanie wydatków. Rozsądek pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy i nie zadłużać się niepotrzebnie. Pamiętajmy, że kredyt kredytowi nie równy i dzisiejsze atrakcyjne stawki mogą wzrosnąć. Szczególnie jeżeli bierzemy duży kredyt w obcej walucie. Ostro zawiedli się na tym ci, którzy brali kredyty hipoteczne w frankach szwajcarskich. Niestety wysoki wzrost waluty spowodował, że kredyt nie był już tak atrakcyjny jak kiedyś, o czym możesz przeczytać klikając tutaj.

W przypadku namnożenia się długów powinniśmy działać szybko. Konsolidacja kredytu powinna być pierwszą myślą. O wiele łatwiej zarządzać jednym dużym kredytem niż kilkunastoma małymi. Dodatkowo kredyt konsolidacyjny często oznacza mniejsze raty, ponieważ każdy bank nalicza swoje koszty manipulacyjne. Dzięki temu łatwiej będzie nam spłacać dług i niedługo wszystko powinno wrócić do normy. Oczywiście rekordowi dłużnicy muszą liczyć się z powolnym i regularnym spłacaniem. Niestety lepiej zapobiegać niż leczyć, najlepiej unikać kredytów i niepotrzebnych pożyczek. Czasami są jednak sytuacje, kiedy kredyt jest niezbędny. Oczywiście jedna czy dwie pożyczki nie sprawią nam problemów, warto jednak trzymać palec na pulsie i zarządzać prawidłowo swoim budżetem.

Spirale długów to częsty problem w obecnych czasach. Era konsumpcjonizmu do tego doprowadziła i jeszcze sporo czasu minie, zanim ludzie się nauczą oszczędności i zarządzania swoimi pieniędzmi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyt konsolidacyjny i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.