Środki na sfinansowanie działalności firmy

Wszelkie przedsiębiorstwa, te już istniejące i dopiero wkraczające w rynek, potrzebują solidnego budżetu. Każda szanująca się firma dba o to, by interesy były rentowne, wynagrodzenia godne a pozycja w rynku uznawana. Są jednak takie sytuacje, które zmuszają właścicieli firm, by brali kredyt dla firm z konkretnym przeznaczeniem zasięgniętych środków finansowych. Banki mają możliwość udzielania firmom pożyczek, jednak ich uzyskanie, jest o wiele trudniejsze, jak klientom indywidualnym.firma

Okazuje się, że kredyty dla firm muszą mieć zabezpieczenie dla banku, a firma, powinna spełniać kilka warunków. Tradycyjne banki proponują kredyty dla firm, ale znacznie prościej uzyskać je w banku komercyjnym, lub instytucji para bankowej (co oczywiście wiąże się z ryzykiem).

Dostępny jest jednak na rynku taki kredyt dla firm, który w pewny sposób jest jednocześnie dofinansowaniem danej firmy. Mowa o kredycie technologicznym, który działa w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a w Polsce odpowiedzialny za działanie jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

Taki technologiczny kredyt dla firm, udzielany jest po spełnieniu pewnych warunków, przede wszystkim należy mieć sprecyzowany cel (czyli jakie potrzeby firmy zostaną zaspokojone) a także ważne jest to, by wdrażana nowa technologia spełniała kryteria (gdyż owe dofinansowanie dotyczy zakupu i polepszaniu jakości swoich usług, poprzez nowe technologie). Technologiczne kredyty dla firm, to niepowtarzalna szansa na pomoc finansową i ulepszenie systemu pracy całego przedsiębiorstwa.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kredyty dla nowych firm i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.