Zalety i wady zakładania lokaty bankowej w banku

Założenie lokaty jest bardzo prostą czynnością, zaś obecnie mamy dwie możliwości założenia lokaty – przez Internet bądź w placówce bankowej. Obie te metody mają swoje zalety jak i wady – z pewnością warto je poznać, gdyż to właśnie one pomogą nam w podjęciu decyzji czy założyć lokatę bankową za pośrednictwem Internetu, czy może udać się osobiście do banku. Dziś skupimy się tylko na tym drugim sposobie i omówimy pokrótce zalety i wady zakładania lokaty w placówce bankowej.ranking lokat bankowych

Jakie są zalety?

Jest to metoda tradycyjna, która pozwala nam na osobisty kontakt z konsultantem bankowym. Dzięki temu mamy możliwość spokojnej rozmowy, która może nam podjąć odpowiednią decyzję w sprawie lokaty. Jeśli nie bardzo orientujemy się w tym temacie, to na pewno założenie lokaty bankowej w banku będzie doskonałym pomysłem. Możemy bowiem zadać pracownikowi banku wiele pytań odnośnie założenia lokaty. Na pewno warto przygotować sobie na przykład listę pytań, na której mogą znaleźć się takie pytania, jak: Ile trwa dana lokata? Jak wysokie jest oprocentowanie lokat? Czy oprocentowanie lokat jest stałe czy zmienne? Jak wygląda kapitalizacja odsetek? Czy założenie oraz prowadzenie lokaty bankowej wiąże się z jakimiś kosztami? Jakie są konsekwencje zakończenia lokaty przed czasem? Czy na danej lokacie obowiązuje kwota minimalna? Oczywiście to tylko przykładowe pytania, które warto zadać, z pewnością jednak jest ich jeszcze całkiem sporo.

Główne wady zakładania lokat w banku

Wad zakładania lokaty w placówce bankowej wcale nie jest dużo. Problemem może okazać się dotarcie do banku bądź długie oczekiwanie w kolejce. To oczywiste, że idąc do banku poświęcimy więcej czasu niż jakbyśmy zakładali lokatę bankową przez Internet. Dla osób, które mają bardzo napięty grafik i plan dnia może to być wadą, jednak z całą pewnością trzeba stwierdzić, że możemy wymienić więcej zalet niż wad.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lokaty bankowe i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz